A nyolcadikos tanulók számára összeállított képzés a központi írásbelire készíti fel a gyerekeket. A részvevők minden foglalkozáson kitöltenek egy-egy írásbeli tesztet (45 perc), majd kijavítjuk őket (45 perc). Fogalmazásaik eredményeit egyénileg beszélem meg a gyerekekkel.
A képzés a módszerességre, időkeret betartására, típusfeladatok megismerésére épül. A foglalkozások végeztével kiszámoljuk pontszámaikat: így a gyerekek minden foglalkozást követően tudni fogják, hogy a maximálisan elérhető 50 pontból mennyit sikerült teljesíteniük, s a képzés során láthatják fejlődésüket.
Szorgalmas tanulók számára ajánlom a Szólások és Szövegértés címszó alatt írtak elolvasását, gyakorlását a Képzési segédlet fejezetben.
A felvételi előkészítő képzések szeptemberben és novemberben indulnak. A szeptemberben, ill. novemberben induló képzésen eltérő tudásanyagot dolgozunk fel.
A központi írásbeli feladatainak egy jelentős része szaktárgyi tudást kér számon a gyerekeken. A kiegészítő képzésen nyelvtani ismeretanyagok szerint csoportosítva ismerjük meg a központi írásbeli típusfeladatait: átismételjük az 5., 6., 7., 8. évfolyam nyelvtani tananyagait, gyakoroljuk azokat, majd a részvevők önállóan próbálják megoldani azt a tesztfeladatot, melynek nyelvtani vonatkozásait korábban már átismételtük, közösen gyakoroltuk.
A felvételi kiegészítő képzésre azért van szükség, hogy a központi tesztfeladatok mögöttes nyelvtani anyagát alaposan átismételjük és gyakoroljuk.
A képzéseken átismételt tudásanyag:
A szeptemberben induló csoport témakörei: hangok, hangrend, mássalhangzó-törvények, szófajok, toldalékok típusai, helyesírási modul.
A novemberben induló csoport témakörei: betűrend, elválasztás, hangalak és jelentés kapcsolata, az egyszerű mondat, az összetett mondat, irodalmi tudásfelidézés /rímképletek, verselési típusok, költői képek
A csoport mindkét képzés utolsó előtti foglalkozásán tudásmérő tesztet ír az addig átismételt tananyagrészekre épükő központi írásbeli tesztfeladatokból. A tesztírás közös értékeléssel és javítással zárul.